Sultan Şehir Sivas’ta kardeşler tepesi altında adeta doğanın içerisinde yer alan Üniversitemiz, akademik olduğu kadar sportif ve sosyal faaliyetlere de ciddi önem vermektedir.

Bu doğrultuda da Bilim ve Teknoloji Topluluğu, Fikir ve Sanat Topluluğu, Havacılık ve Uzay Topluluğu, Tarım ve İnovasyon Topluluğu ve Doğa Sporları Topluluğu kurularak öğrencilerin sportif ve sosyal faaliyetlere daha etkin katılımları sağlandı.

İlk olarak hobi bahçesine fide dikimi gerçekleştiren öğrencilerimiz, toprakla iç içe olmanın heyecanını yaşadılar. Doğa yürüyüşüyle doğal güzellikleri hisseden öğrencilerimiz anı ölümsüzleştirmek için adeta kıyasıya yarıştı. Canlıların beslenmesine katkı sağlamak amacıyla doğaya yem ve yiyecek bırakan öğrencilerimiz, kimi zaman da yaptığı temizlikle yeşilin tekrar ortaya çıkmasını, doğanın özüne kavuşmasını sağladı.

Üniversitemiz, sosyal faaliyetlerin yanı sıra sportif faaliyetler de gerçekleştirilerek, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesine katkı sağlıyor. Gerçekleştirilen masa tenisi turnuvasında ter döken öğrencilerimiz, birinci olmak için kıyasıya yarıştı. Dereceye girenlerin ödüllendirildiği turnuvada, idari, akademik personelimiz ve öğrencilerimiz kaynaşarak birlik olmanın mutluluğunu yaşadı.

Ayrıca Üniversitemiz öğrencilerin deneyimlerini artırmak amacıyla alanında uzman isimleri online konferans yöntemiyle öğrencilerle buluşturuyor. Öğrencilere ilham kaynağı olacak başarıları gündeme taşıyan Üniversitemiz, kimi zaman başarılı bir iş adamını kimi zaman da ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanını öğrencilerle bir araya getirerek sadece akademik başarıları değil tecrübeyi de öğrencilerine sunuyor.

Tamamen öğrencilerin koordinesinde ve yönetiminde olan öğrenci topluluklarımız, bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da sportif faaliyetler düzenlemeye, online konferanslarla yeni ilham kaynakları keşfetmeye ve doğa yürüyüşleriyle de tabiatın güzelliklerini hissetmeye devam edecek.