İngilizce Dil Destek Programı

Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesindeki İngilizce Dil Destek Programı, tüm bölümlerdeki yabancı&değişim öğrencilerine İngilizce eğitimi vermektedir.

İngilizce Dil Destek Programının Amacı

Çağımızın gereksinimleri göz önünde bulundurulduğunda, akademik çalışma ve sonrasında kariyer çalışmaları için kapsamlı bir çalışma ve araştırma yapılması gerekmektedir. Bu nedenle anadile ek olarak yabancı dil bilmek çok önemlidir. İngilizce Dil Destek Programı, yabancı öğrencilere Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nde akademik başarı için gerekli dil becerilerini kazandırmak için eğitim vermektedir.  Bu bağlamda programın amacı, yabancı öğrencilere akademik çalışmalarında ve mesleki yaşamlarında ihtiyaç duyacakları, dilin çeşitli düzeylerde İngilizce eğitimi vererek gelişimine katkıda bulunmaktır.

Ders Tanımları

İngilizce Dil Destek Programı, öğrencilere haftada üç saat ders sunar. Program, okuma-yazma ve dinleme-konuşma dil becerilerini ek yabancı dil desteği olarak öğretmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler yerleştirme sınavlarına alınır ve bu sınav sonuçlarına göre ilgili seviyede dersler verilir. Kurslar ücretsiz olarak verilmektedir.