STAJ OLANAKLARI

Üniversitemiz, Savunma Sanayi ve Tarım Bilimleri alanında ihtisaslaşmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda da TÜBİTAK UZAY, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK MAM, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ), ROKETSAN, ASELSAN, HAVELSAN gibi ülkemizin önde gelen kurum-kuruluşlarıyla iş birliği protokolleri imzalanmaktadır.

Söz konusu protokoller kapsamında, Üniversitemizde eğitim alan lisansüstü öğrenciler savunma sanayi kuruluşlarında gerçekleştirilen projelerde görev alma imkanına sahip oluyor. Savunma Sanayi kuruluşlarında alanında uzman isimlerle bir araya gelen öğrencilerimiz, gelişen teknoloji ve kaliteli eğitimi bir arada alma fırsatıyla beraber istihdam alanında henüz öğrenciyken iş garantisi imkânını da sahip olabileceklerdir.

Ülkemizin yerli ve millî savunma sanayi misyonuna uygun öğrenciler yetiştiren Üniversitemiz, ayrıca tarım bilimleri alanında da önemli başarılara imza atıyor. Tarımsal Ar-Ge merkezinde tarım ve teknoloji alanlarında geniş ve kapsamlı araştırma yapma imkanına sahip olan öğrencilerimiz, profesyonel alanda tarımsal hizmet veren firmalarda saha araştırması ve ar-ge çalışması yürütme fırsatını elde edebileceklerdir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Manier Tohumculuk gibi tarım bilimlerini teknoloji ile buluşturan kuruluşlarla Ar-Ge çalışması yürüten öğrencilerimiz, teorik bilgileri toprakla buluşturuyor.

Üniversitemiz ilk günkü heyecan ve gayretiyle öğrencilerinin var olan staj olanaklarını daha da ileri düzeye taşımak, ülkemizin ihtiyaç duyduğu mühendisleri yetiştirmek, tarımsal alanda yerli ve millî tohumlar üretmek amacıyla çalışmalarını istikrarlı şekilde sürdürmektedir.