Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 3 fakülte, 1 yüksekokulu, 1 meslek yüksekokulu ve 1 enstitü ile eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde günümüz itibariyle hizmet veren Tarımsal Araştırma ve Kimya-Malzeme Laboratuvarları bulunmaktadır. OSB Sivas İŞGEM’de ise Hızlı Katılaştırma Laboratuvarımız bulunmaktadır. Kurulması hedeflenen diğer laboratuvarlarımız için çalışmalar sürmektedir.

Üniversite dışından finanse edilen Yapay Zeka ve Robotik Araştırmalar Laboratuvarı (Sn. Lütfi ABAY tarafından finanse edilmektedir), Tarımsal AR-GE Merkezi (Sivas Valiliği ortaklığı ve önderliğiyle) ve İleri Alaşımlar Üretim Merkezi (CMDP) kurulumları için çalışmalar sürmektedir.

Ayrıca Batarya Araştırma Merkezi, Otonom Araç Araştırma Merkezi, Zırh Uygulamaları İçin İleri Seramik Malzemeleri Laboratuvarı, Sistem Dinamiği ve Kontrol Laboratuvarı, Manyetik Levitasyon Laboratuvarı, Sivas Enerji Depolama ve Dönüşüm Araştırma ve Uygulama Merkezi (SEDUM) ve Bitki Besleme Toprak Analizi Laboratuvarı gelecekte kurulması planlanan laboratuvar ve merkezlerdir.

Buradan daha detaylı ve güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

Üniversitemiz Rektörlük Hizmet Binasında kesintisiz olarak kablosuz internet bulunmaktadır. Ayrıca Üniversitemiz Eduroam ağına katılmıştır. Bu sayede Eduroam’ın aktif olduğu her yerden kurum öğrenci ve personeli kablosuz internete erişim sağlayabilecektir.

Üniversitemiz personeli ve öğrencileri eğitim-öğretim ve akademik faaliyetleri için  Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı sayfasında bulunan Veritabanları sayfasından akademik kaynaklara erişim sağlayabilir.